با توجه به محبوبیت آیفون هرساله پیش از معرفی محصول جدید اپل اخبار و شایعات زیادی پیرامون آن منتشر می شود. در جدیدترین گزارش منتشر شده در مورد آیفون 7  وجود رم 3 گیگابایتی تایید شده است. طبق جدیدترین گزارشی که از سوی Digitimes تایوان منتشر شده است. آیفون جدید اپل که احتمالا آیفون 7 یا 6SE هستند به ۳ گیگابایت حافظه رم مجهز می شوند. تا کنون آیفون های طراحی شده مانند آیفون 6 و 6 اس و قبل از اینها آیفون های 5 و 5 اس به ترتیب با رم های 2 گیگابایت و 1 گیگابایت طراحی شده اند و اگر آیفون جدید با ظرفیت رم 3 گیگابایت تولید شود اولین دستگاه این کمپانی با رم 3GB می باشد. قابل ذکر است که اخبار ارایه شده توسط این منبع همیشه قابل اطمینان نیست اما با توجه به اینکه بارها و بارها در زمینه انتشار ویژگی گوشی های معرفی نشده اخبار درستی ارایه داده اند اخبار منتشر شده از این منبع کمی مهم تربه نظر می رسد. 

 در ادامه با اپل لند همراه باشید.  

در این گزارش اعلام شده است مقدار حافظه های رم در نیمه دوم سال جاری ارتقا خواهند یافت. طبق گزارش منتشر شده منتقدان بر این باورند که شرکت های بزرگ تولید کننده حافظه های رم مانند: میکرون تکنولوژی، سامسونگ و Sky Hynix  تولیدات فعلی خود را کاهش داده اند و تولید محدود حافظه های فعلی و پیش بینی افزایش حافظه ها در نسل آینده گوشی های هوشمند باعث می شود تا در نیمه دوم سال جاری انتظار گوشی هایی با رم های بالاتر را داشته باشیم. بنابر گزارش Digitimes  انتظار می رود آیفون های جدید اپل از 3 گیگابایت حافظه رم بهره می برند علاوه بر این منابع دیگری هم اعلام کردند که در سال آینده استاندارد حافظه رم گوشی های اندرویدی هم از 4 گیگابایت به 6 گیگابایت افزایش پیدا می کند.

آیفون 7 در اوایل ماه سپتامبر به طور رسمی رونمایی می شود. با توجه به اخبار و اطلاعاتی که تاکنون منتشر شده است آیفون بعدی اپل از لحاظ ظاهر تغییرات نسبتا کمی دارد و کمی متفاوت است اما از نظر مشخصات فنی و سخت افزار بسیار قدرتمند تر از آیفون نسل قبلی  می باشد.

منبع : phonearena