همگام‌سازی پیام‌ها در  iCloud, iOS, و macOS. به این ترتیب که وقتی کاربر پیامی را از آیفون یا آیپد پاک کند، آن پیام از مک نیز حذف خواهد شد.

 نرم‌افزار Apple Pay Cash Card را معرفی کرده که کاربران می‌توانند به وسیله آن مبالغ دریافتی از تراکنش‌های خود را ذخیره و سپس به حساب شخصی خود در بانک منتقل کنند.

 

 

 

شاخص‌ترین تغییر در سیری، بهبود کیفیت صدای آن در هنگام پاسخگویی به کاربر است. به علاوه سیری از این پس می‌تواند از انگلیسی به زبان‌های چینی، فرانسوی، آلمانی، ایتالیلیی و اسپانیایی ترجمه کند. گذشته از اینها نرم‌افزار سیری کمی هوشمندتر شده و و قادر است پیشنهاداتی به کاربر ارائه دهد، کارهای روزانه او را پیش‌بینی کند و یا به عنوان مثال برای او مقالاتی از اینترنت پیدا کند.

 

 

اپلیکیشن دوربین نیز پیشرفت‌های قابل توجهی یافته است. این قسمت با بهره‌گیری از هوش مصنوعی عکس‌هایی با کیفیت بهتر و تا حدود 50 درصد حجم کمتر تهیه می‌کند. همچنین فرمت تصاویر از JPEG به HEIF تغییر خواهد کرد. فرمت فایل‌های ویدئویی نیز به هنگام ذخیره شدن تغییر می‌کند تا حجم کمتری را اشغال کند. به‌طور کلی برای دوربین iOS 11 در به‌روزرسانی جدید تنظیمات بهتری در نظر گرفته شده و با امکان لرزش‌گیری، کیفیت عکس‌ها بسیار بهتر خواهد شد.

 

 

اپل در این به‌روزرسانی بسیار به فکر امنیت کاربران در حین رانندگی بوده است. امکانی که برای این هدف اضافه شده Don't Disturb While Driving است؛ یعنی گوشی به طور هوشمند تشخیص می‌دهد که زمانی که کاربر در حال رانندگی است هیچ پیامی ارسال نشود. در واقع تمام ناتیفیکیشن‌های دریافت پیام را مسدود می‌کند تا حواس کاربر حین رانندگی پرت نشود. البته کاربر می‌تواند ناتیفیکیشن افراد مهم را فعال کند تا پیام آنها را استثنائاً دریافت کند و زمانی که دیگر در حال رانندگی نیست می‌تواند گوشی را از این حالت خارج کند. هشدار در مورد کاهش سرعت و رانندگی بین خطوط از دیگر مواردی است که در این به‌روزرسانی لحاظ شده است و در سایت اپل لند در اختیار شما گذاشته شده است

 

 

سرویس نقشه اپل، امکان دیگر در این به‌روزرسانی است. نرم‌افزار Apple Map بیشتر در مراکز خرید و فرودگاه‌ها به کار کاربر می‌آید. به این ترتیب که نقشه داخلی این مکان‌ها را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. به‌عنوان مثال کاربر برای رفتن از ترمینالی به ترمینال دیگر در فرودگاه می‌تواند از نقشه اپل استفاده کند. البته این امکان در ابتدا و در هنگام راه‌اندازی در فرودگاه‌های محدودی از جمله در نیویورک و لندن کاربرد خواهد داشت.

Apple Music, AirPlay 2, HomeKit 2, and multi-room audio نیز قسمت‌هایی هستند که از این به‌روزرسانی عقب نمانده‌اند. سطح اجتماعی اپل میوزیک کمی بالاتر رفته مثلا کاربر می‌تواند تشخیص دهد که دوستانش چه نوع موسیقی و آهنگی را گوش می‌دهند. در مورد AirPlay , HomeKit هم باید گفت که این قسمت‌ها به قابلیت تنظیم صدای بلندگوهای هوشمند در اتاق‌ها یا محل کار مجهز شده‌اند. در واقع کاربر iOS کنترل اسپیکرها را در دست دارد و می‌تواند آنها را در مکان‌های مختلف تنظیم کند

 

 

و اما اپ‌استور (App Store) آخرین بخشی است که در این به‌روزرسانی به آن اشاره می‌شود. در بازطراحی این بخش، تَب جدیدی با نام Today در نظر گرفته شده که اپلیکیشن‌های جدید را در اختیار دارد و به کاربران در یافتن اپ‌های جدید کمک می‌کند. تَب دیگری هم مختص بازی‌ها در نظر گرفته شده است. همچنین توسعه‌دهندگان قادر خواهند بود نحوه کار با اپلیکیشن‌های خود را در این اپ‌استور جدید قرار دهند.